Спеціалізований теплий одяг

 

Зимові кліматичні умови висувають підвищені вимоги до забезпечення безпеки праці. Важливим елементом цієї роботи є забезпечення персоналу якісним теплозахисним спеціальним одягом.

Основоположні вимоги, що стосуються застосування засобів індивідуального захисту, встановлюються статтями Трудового кодексу України, Правилами забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими ЗІЗ. Теплий спеціальний одяг і тепле спеціальне взуття, як засіб захисту від холоду, видається працівникам за професіями і посадами, передбаченим Типовими галузевими нормами.

Передбачені в Типових галузевих нормах теплий спеціальний одяг і тепле спеціальне взуття повинні видаватися працівникам з настанням холодної пори року, а з настанням теплого можуть бути здані роботодавцю для організованого зберігання до наступного сезону. Час користування теплим спеціальним одягом і теплим спеціальним взуттям встановлюється роботодавцем спільно з профспілковим органом з урахуванням місцевих кліматичних умов.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити своєчасну видачу спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту за встановленими нормами. Але типові галузеві норми визначають лише мінімально необхідний перелік засобів індивідуального захисту для конкретної професії конкретної галузі.

Аварійно-відновлювальні роботи підрозділами, що обслуговують водопровідні, теплові, електричні мережі не можуть бути припинені навіть в екстремально низьких температурах повітря. При цьому ще більше зростає значення захисту працівників від небезпечного впливу холоду якісним спецодягом та засобами індивідуального захисту. Якщо температура повітря нижче -40С необхідно використовувати засоби захисту обличчя та органів дихання. Традиційна ватяна куртка для екстремальних температурних умов очевидно не підходить. Правила забезпечення спецодягом дають можливість роботодавцю в таких випадках, коли окремі ЗІЗ не вказані в нормах, видавати працівникам спецодяг на підставі атестації робочих місць в залежності від характеру виконуваних робіт з терміном носки-до зносу, і це положення може включатися в колективні договори. Сьогодні спеціалізовані підприємства, поставляють спецодяг для захисту від знижених температур, розраховану на потреби всіх галузей промисловості. Одяг, утеплений сучасними теплоізоляційними матеріалами відрізняється малим об'ємом, але при цьому характеризується як дуже легкий і теплий, що дозволяє комфортно працювати навіть при екстремально низьких температурах. Вартість цих засобів захисту висока, але поважаючий себе роботодавець, в першу чергу, дбає про власних співробітників, а витрати на якісні засоби захисту окупляться підвищенням продуктивності праці, зниженням ризику виробничого травматизму, витрат на оплату лікарняних листів.

Спеціалізований одяг компанії «Бандана» виготовляється з дотриманням всіх вимог і норм ГОСТ України. Теплий одяг виготовляється з якісних матеріалів з використанням передових технологій виробництва.