Одяг для будівельників

У будівельній галузі існує чимало спеціальностей, яким роботодавець за законом зобов'язаний видавати спецодяг та засоби індивідуального захисту. Але вимоги закону - не єдина причина, яка спонукає керівника «обмундирувати» своїх підлеглих.

«По одягу» зустрічають не тільки людей, але і компанії. Ніхто не стане сперечатися, що у споживача виникне більше довіри до компанії, робочі якої одягнені в однакову уніформу, а не в старі ватянки. У наш час спецодяг стає елементом корпоративного стилю підприємства, грає роль додаткового рекламного носія, тому все частіше в фірмовий спецодяг одягаються не тільки великі компанії, але і невеликі будівельні бригади. 
Забезпечення співробітників спецодягом вимагає від підприємства значних витрат. Адже, як правило, потрібно декілька комплектів одягу - зимовий і літній. У великих компаніях одяг для будівельників шиють на замовлення, але можна обійтися і готовими пропозиціями спеціалізованих фірм. Що дешевше? Це залежить від обсягу замовлення та додаткових послуг (нанесення логотипу, дотримання фірмової колірної гами та ін.). 
До речі, послуга по нанесенню логотипу сьогодні дуже популярна. Три найбільш популярних методу нанесення - шовкографія, термотрансферний друк та вишивка. Шовкографія - це нанесення логотипу способом трафаретного друку - барвник глибоко проникає у волокна тканини, забезпечуючи стійкість зображення в процесі експлуатації. Єдиний мінус шовкографії в тому, що з її допомогою можна наносити тільки одноколірні логотипи. Для двох і більше кольорів використовується термотрансферний друк, при якій нанесення логотипу відбувається під термопрессом. У порівнянні з шовкографією і термотрансферною печаткою, вишивка - самий довговічний (і найдорожчий) спосіб. 
Але, які б цілі не переслідувало керівництво компанії, все-таки головною функцією спецодягу залишається захист від зовнішніх несприятливих факторів (механічних пошкоджень, підвищених і знижених температур, електричного струму, пилу тощо). Важливо щоб спецодяг був ще й зручним, міцним, не стискував рухів. 

Кожному своє
У стандартний комплект спецодягу будівельного робочого входять комбінезон (або куртка і штани) та робоче взуття, додаткові пристосування та засоби індивідуального захисту залежать від конкретної спеціальності.
Так для каменяря обов'язковим є наявність каски (її міцність визначається ГОСТом) і високих черевиків з грубої шкіри з підошвою, до якої не приставав б розчин.
Для маляра до стандартного набору додадуться легкий головний убір і бавовняні або гумові рукавички. Якщо доводиться працювати з їдкими речовинами, то знадобиться ще й респіратор для захисту органів дихання.
Комплект засобів індивідуального захисту для електрика диктується нормами безпеки. Ці працівники в обов'язковому порядку повинні мати такі засоби індивідуального захисту як гумові бахіли, діелектричні рукавички, гумовий килимок.
Одяг зварника також виконує, перш за все, захисну функцію. У набір входять куртка, штани і рукавиці. Все це повинно бути зшите із спеціальної тканини з вогнетривкою пропиткою. Для захисту обличчя та голови від попадання іскор знадобляться спеціальний щиток і каска-шолом. 
Для монтажників буде потрібно спеціальне спорядження - страхувальні пояси, підвісні троси, різні кріплення, мотузки і т.п.

Вибираємо якість
Як вже згадувалося, «обмундирування» співробітників - вагома стаття витрат підприємства, тому хочеться, щоб спецодяг прослужив як можна довше. Сьогодні на озброєнні у виробників одягу - найсучасніші матеріали і технології. 
Широкою популярністю серед виробників і споживачів робочого спецодягу користуються тканини з масло-, водо-, брудовідштовхуючим просоченням, яка підвищує не тільки захисні властивості на тканині, але і її несучість. Одяг з спеціальних тканин носиться на 1-2 роки довше, ніж зі звичайного матеріалу. 
Якщо говорити про виробника, то краще віддавати перевагу вітчизняній продукції - її якість значно вище, ніж у одягу китайського виробництва.