Корпоративний костюм за і проти!

Дебати про припинення повноважень офісного корпоративного дрес-коду - це новина хіба що для відлюдників і буддійських ченців. Всі інші вже висловилися - скажу і я. 

Мінімум раз на місяць мені доводиться несхвально кивати, і частіше за все в честь фраз «Корпоративний дрес-код - це ж так не сучасно, це обмежує» або «Мені не потрібен костюм - їх зараз майже не носять». Втім, мені до цього не повинно бути ніякого діла: зникнення костюмного корпоративного дрес-коду - це не загибель людства і не привід для песимізму власника студії з пошиття костюмів на замовлення.

Дебати про припинення повноважень офісного корпоративного дрес-коду - це новина хіба що для відлюдників і буддійських ченців. Всі інші вже висловилися з різними думками про підвищення концентрації та обмеження індивідуальності. 

Одні справедливо говорять, що костюм під час ділових переговорів - це ознака поваги до співрозмовника. Інші, що виграє не зовнішній вигляд, а конкурентна ідея. Аргументів додають «британські вчені» (це вже бренд) з американського Університету штату Вісконсін, стверджуючи, що люди поза вимогами дрес-коду щасливішим.

Загалом, нічого нового: починаючи із введення робочого стандарту «білий верх, чорний низ» на початку XX століття, подібних аргументів накопичилося скільки завгодно - як для однієї, так і для іншої сторони, тільки діставай і повторюй.

Мені нема чого до них додати, зате одночасно ясно, що говорити треба. По-перше, тому що молоді фахівці у всі часи ставилися до дрес-коду негативно. По-друге, з тієї причини, що джентльменська «потрібно відповідати» ефективно тільки тоді, коли людина зацікавлена в своєму успіху і успіху компанії.

Чим же пояснити необхідність дрес-коду, крім того, що це шанобливо і шановані? .. крім того, що костюм дисциплінує, і - якщо він пошитий в ательє на замовлення - розслаблює, оскільки чудово сидить і не сковує руху?

Моя відповідь дуже проста: не потрібно нічого пояснювати. Класичний чоловічий костюм протягом десятиліть зберіг право «одягу великих справ». Швидше за все, він залишиться такою і в майбутньому, незважаючи на моди, міські племена і біржові індекси. А навіть якщо раптом станеться кінець світу і фінансовий магнат Уолл-Стріта з'явиться на роботі в одязі Стіва Джобса, навіть тоді костюм буде в ціні. Вірніше, так: тоді гарний костюм стане штучним товаром, буде цінуватися ще вище, привертати уваги ще більше. Зрештою, носити костюм чи ні - це питання свободи волі і культури, а не дрес-кодів.